Rozšířené vyhledávání Rozšířené vyhledávání
Tagy

Plakáty - Internetové aukce Licitace online

Plakáty jsou jedinečnou dekorací interiéru – tyto předměty se na trhu objevují stále častěji jako dekorace. Je však třeba připomenout, že plakát po dlouhou dobu plnil především informační a také propagační funkci. Na OneBid najdete aukce tiskovin, kde každý milovník kinematografie objeví jedinečné nabídky pro sebe. Staré české plakáty dostupné online vám umožní rozšířit vaši jedinečnou sbírku, ale mohou se stát i výbornou investicí, zejména pro začátečníky.

Třídit:
Zobrazit:
Cenové rozmezí: 1 - refresh
Čekejte...
Další kategorie
keyboard_arrow_right

Staré české plakáty a jejich dlouhá historie

Poznejte staré české plakáty. V 60. letech 20. století se pro umělce, kteří se prosadili v zahraničí, vžil termín česká plakátová škola. Vytvářeli svá díla se sociální, politickou a kulturní tematikou. Ačkoli byla díla těchto umělců různorodá, měla společné rysy – umělci, kteří je vytvořili, dokázali využít jakéhokoli tématu k tomu, aby něco řekli o České republice. Každý umělec je individualita, a proto jsou staré české plakáty tak rozmanité. O pojmu česká plakátová škola panují určité pochybnosti – teoretici se neshodují na jejím původu.

Staré české plakáty a další předměty – co všechno můžete najít na aukcích?

Na internetu najdete plakáty českých i zahraničních autorů. Máte zájem investovat do plakátů? Jistě víte, že mezi ně patří vzácné filmové plakáty, ale také divadelní plakáty. Pocházejí z různých let a od mnoha umělců. Eryk Lipiński, Jerzy Flisak, Andrzej Pągowski jsou jen malým výběrem umělců, které najdete na online aukcích plakátů. Pokud plakáty považujete pouze za dekoraci, na OneBid není nouze o ilustrace, které se v této roli dokonale uplatní. Tyto plakáty jsou k dispozici v různých barvách, takže je snadno sladíte se svým interiérem. Pokud máte ve svém interiéru rádi jednobarevné provedení, můžete si vybrat z černobílých. Nechybí ani ty plné intenzivních barev, které osvěží výzdobu. Plakáty můžete použít jako interiérovou dekoraci a zdůraznit tak svou lásku k filmům, například českým nebo italským.

Investice do plakátů – proč jich kupovat?

Investice do plakátů a jejich dražba online je skvělým řešením pro lidi, kteří se sběratelstvím umění začínají. Investice do plakátů je bezpečnou investicí kapitálu, navíc vstupní práh je nízký. Ceny plakátů nejsou tak vysoké jako u obrazů, což znamená, že si sbírání těchto děl může dovolit více lidí. Díla z nejlepšího období české plakátové školy jsou velmi žádaná a jejich počet na trhu bude klesat. Plakát zakoupený nyní jistě zvýší svou hodnotu, takže je dobrou investicí.

Dražba plakátů online je také způsob, jak si pořídit jedinečnou dekoraci na zeď, zdůraznit svou náklonnost k určitému filmovému dílu a jednoduše se obklopit jedinečnými předměty. Díky nízkým nabídkovým cenám stojí za to to vyzkoušet. Stojí za to vědět, že cena závisí na aktuálním datu tisku. Nejdražší budou tisky z prvního vydání, například některé staré české plakáty.

keyboard_arrow_up