search star_border

Japonsko 1964. "XVIII. Nyári Olimpia - Tokió" kétoldalas, jelzett Au díjérem tokban (7,56g/0.750/22,5mm). Az 1964...

add Vaše poznámka
Popis položky Zobrazit původní verzi
Japonsko 1964. "XVIII. Nyári Olimpia - Tokió" kétoldalas, jelzett Au díjérem tokban (7,56g/0.750/22,5mm). Az 1964-es Olimpián szerepelt a magyar labdarúgó válogatott is, a Bene Ferenc, Farkas János, Gelei József, Ihász Kálmán, Komora Imre, Novák Dezső, Varga Zoltán fémjelezte nemzeti csapatunk csoportjában Jugoszlávia, Észak-Korea, Marokkó szerepelt, ám a koreai csapat végül visszalépett. A magyar válogatott így két mérkőzést játszott a csoportkörben, Marokkót 6-0-ra győztük le, míg Jugoszlávia ellen (már tét nélküli találkozón) egy elképesztően gólzáporos, nyílt sisakos meccset játszottunk; 12 perc után már 2-2 volt az állás, végül 5-4-es félidőt követően 6-5-re diadalmaskodtunk, így csoportelsőként jutottunk tovább. A Románia elleni negyeddöntőt Csernai Tibor duplájával 2-0-ra nyertük meg, majd az Egyesült Arab Köztársaság (Egyiptom) csapatát 6-0-ra vertük Bene Ferenc mesternégyesével és Komora Imre két találatával. Jöhetett a Csehszlovákia elleni döntő, 1964. október 23-án. A finálén 80000 néző előtt Vladimír Weiss öngóljával szerzett vezetést a magyar válogatott, majd az 59. percben Bene Ferenc megduplázta a mieink előnyét. A 80. percben a csehszlovákok Jan Brumovský góljával szépítettek, ám egyenlíteni nem sikerült, így a magyar válogatott másodszor is olimpiai bajnok lett. A torna gólkirálya Bene Ferenc lett 12 találattal. T:UNC / Japonsko 1964 "18. letní olympijské hry - Tokio" oboustranná, značená Au ocenění medaile v pouzdře (7,56 g/0,750/22,5 mm). Maďarská fotbalová reprezentace se zúčastnila olympijských her 1964, tým charakterizovali Ferenc Bene, János Farkas, József Gelei, Kálmán Ihász, Imre Komora, Dezső Novák a Zoltán Varga. Soupeři Maďarska byly Jugoslávie, Severní Korea a Maroko, ale korejský tým nakonec ustoupil. Maďarská reprezentace tak ve skupinové fázi odehrála dva zápasy, v nichž zvítězila 6:0 nad Marokem. Poté Maďarsko sehrálo zápas s Jugoslávií v otevřené přilbě (zápas již bez sázek); po 12 minutách byl stav již 2:2 a nakonec po poločase 5:4 Maďarsko zvítězilo 6:5 a postoupilo jako lídr skupiny. Ve čtvrtfinále Maďarsko zvítězilo nad Rumunskem 2:0 dvěma góly Tibora Csernaie, poté porazilo Spojené arabské republiky (Egypt) 6:0 čtyřmi góly Ference Beneho a dvěma góly Imre Komory. Finále proti Československu se hrálo 23. října 1964. Ve finále před 80 000 diváky se maďarský tým ujal vedení vlastním gólem Vladimíra Weisse a v 59. minutě zdvojnásobil maďarský náskok Ferenc Bene. V 80. minutě vstřelil Čechoslovákům gól Jan Brumovský, ale vyrovnat se jim nepodařilo, a tak se maďarská reprezentace stala podruhé olympijskými vítězi. Nejlepším střelcem turnaje se stal Ferenc Bene s 12 góly. C:UNC