Rozšířené vyhledávání Rozšířené vyhledávání
Tagy

Ikony - Internetové aukce Licitace online

Sakrální malby nepřestávají těšit znalce umění. Portréty světců se objevují v různých vydáních a nezřídka jsou prezentovány jako variace na téma konkrétního světce, jeho života, předmětů, které ho charakterizují a které jsou nedílnou součástí jeho příběhu. Na našem portálu jsou k dispozici také aukce ikon. Podívejte se, jaké obrazy si můžete aktuálně zakoupit a doplnit tak svou sbírku.

Třídit:
Zobrazit:
Cenové rozmezí: 1 - refresh

Původ ikon – aukce neobvyklých obrazů

K vytvoření tohoto jedinečného díla nestačila chvilková inspirace a několik malířských výrobků. Příběh vyprávějící o vzniku ikon upozorňuje na to, jaký byl proces a v čem konkrétně spočíval. Ikony malovali pouze mniši se zvláštními privilegii. Věřilo se, že se pouze stávají nástrojem božstva, které pomáhá dílo vytvořit. Před zahájením tvorby bylo třeba odříkat modlitbu. Podobný je i úkol ikon. Mají pomáhat při modlitbě. Nemají pouze ozdobnou funkci, ale mají být rekvizitou, která určitým způsobem napomáhá účinným modlitbám. Tvorba díla je tedy jakýmsi rituálem, který vede k vytvoření ikony. Aukce těchto děl navštěvují sběratelé, a to nejen ti, kteří věrně následují Boží přikázání. Vysoká kvalita děl je dána způsoby, jakými jsou vytvářena. Je v nich mnoho odkazů na výtvory přírody. Včelí vosk, voda, slepičí žloutek, prkna z listnatých stromů – tyto produkty se podílejí na tvorbě ikon. Jsou to také produkty, které zaručují trvanlivost vytvořeného umění a vysokou kvalitu výsledného díla.

Oblíbená díla, která chce mít doma každý sběratel umění

Ikony zobrazující svaté lidi, jejich zvyky a život jsou velmi žádané. Jejich aukce dosahují vysokých částek nikoliv kvůli zveřejněným obrazům, ale kvůli způsobu, jakým je dílo vytvořeno. Jedná se o pracnou činnost, kterou dříve vykonávalo jen několik málo vyvolených. Z tohoto důvodu nabývají ikony jedinečného významu a zároveň získává vysokou hodnotu. Ikony zobrazují světce v různých ztvárněních. Nejoblíbenější ikonou je ikona Krista, ale stejně rozšířená je i ikona jeho starostlivé matky. Sběratelé, kteří se nezaměřují pouze na investice do ikon, si tohoto druhu umění cení, a i když se na nákup ikon nespecializují, chtějí mít ve své sbírce alespoň jeden kus.

Aukce ikon na našem portálu

Výhod používání našeho aukčního domu je mnoho. Shromažďujeme zde díla, která v jiných aukcích nenajdete. Můžete tak doplnit svou sbírku o originální díla, která jinde chybí. Naše aukce jsou zárukou pravosti a jistoty nákupu. Každý výrobek je opatřen certifikátem pravosti. Nabízíme pouze originální výrobky. Výhodu online aukční síně a online starožitnictví znají všichni, kdo hledají výjimečné starožitnosti online. Vše se odehrává prostřednictvím internetu, a díky tomu je sbírání nových předmětů ještě snazší, rychlejší a mnohem pohodlnější. Důležité je, aby aukce ikon byly ověřené. Použití spolehlivých zdrojů je zárukou, že díla jsou originální a že na nich nejsou známky padělání.

Pravidelně sledujte aukce na našich webových stránkách, seznamujte a doplňujte své sbírky. V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na zástupce našeho obchodu. Hledáte originální umělecká díla nebo chcete některé z nich prodat? Využijte služeb naší online aukční síně.

Investování do uměleckých děl je stále oblíbenějším způsobem investování peněz. Pokud patříte do skupiny milovníků ikon, sakrální obrazy nabízené v aukcích naší online aukční síně jistě splní vaše očekávání. Jedná se o portréty světců, ale nejen o ně – nechybí ani sakrální motivy nebo obrazy s vyobrazením Krista, které jsou mezi znalci umění nejoblíbenější. Prohlédněte si naše aktuální aukce ikon a zúčastněte se dražby!

Aukce ikon – posvátné obrazy pro každého sběratele umění

Věděli jste, že ikony, které jsou k dispozici v aukcích, jsou posvátné obrazy, které mohli vytvořit pouze zvláštní mniši? Důvod je zcela zřejmý – v dávných dobách se věřilo, že jsou to poslové Boží. Celý proces tvorby tohoto typu uměleckých děl se řídil určitými pravidly, musel vycházet z vhodných, obvykle přírodních materiálů a vždy začínal modlitbou, k níž se používají ikony, které jsou dnes k dispozici v internetových aukcích. Které aukce ikon najdete na našich stránkách? Na OneBid jsme pro vás připravili především oblíbenou ikonu Krista – tenhle svátostný obraz, jak jsme již zmínili, je mezi milovníky náboženského umění obzvláště populární. Rozhodnout se můžete také pro obrazy svatých, Panny Marie nebo evangelistů. Všechny aukce ikon dostupné v online aukční síni jsou přístupné duchovním i laikům. Podrobnosti o uměleckém díle, minimální ceně nebo způsobu výroby najdete v podrobném popisu vybraného sakrálního obrazu.

keyboard_arrow_up