Rozšířené vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Móda - Internetové aukce Licitace online

Některé kousky módy mohou skutečně konkurovat uměleckým dílům. Díky tomu se objevují v aukcích. V aukcích jsou k dostání také módní kousky, které jsou jedinečné a zároveň funkční. O tom se můžete přesvědčit na OneBid, kde najdete aukce netriviálních předmětů, které slouží spíše jako součást zajímavé sbírky než jako vycházkový outfit. Nechybí ani aukce s funkční módou nebo vintage módou. Je třeba mít na paměti, že ceny některých modelů mohou stoupat – nákup oděvů v aukcích má tedy investiční rozměr.

Třídit:
Zobrazit:
Cenové rozmezí: 1 - refresh
search

Takovéto položky nebyly v aktuální nabídce bohužel nalezeny

Současná a minulá móda jako umění

Každodenní móda má především užitkovou funkci – to je zřejmé. Bezpochyby ji však nelze opomíjet jako umění. Často se stává, že výtvory, které jsou k vidění na přehlídkových molech, tam vlastně mohou jen zůstat. Je to proto, že jsou nekonvenční vizí návrháře a jejich fantaskní konstrukce může způsobit, že oděv ztratí svou užitkovou funkci a bude jednoduše nepohodlný.

Prolínání světa módy a umění je patrné již řadu let. Spolupráce italské návrhářky Elsy Schiaparelli jsou toho skvělým důkazem. Ke spolupráci si přizvala výjimečné umělce – jedním z nich byl Salvador Dalí. Právě s ním vytvořila neobvyklý projekt, kterým byl velký klobouk ve tvaru boty. Realizace vzbudila velké překvapení, ale zároveň i nadšení.

Prolínání módy a umění je patrné i dnes. Věnujte pozornost místům, kde se přehlídky často konají. Velké módní domy je pořádají na místech, jako jsou galerie nebo muzea. Návrháři spolupracují s umělci a díky tomu jsou oděvy jedinečné, což z nich následně dělá velmi žádané zboží.

Móda – aukce jako investice

Přihazování na aukčních serverech se účastní řada lidí. Ti, kteří chtějí mít ve svém šatníku něco jedinečného, sběratelé vintage módy i lidé, kteří ji vnímají jako investici. Vyplatí se do módy investovat? Mnoho ukazuje, že ano. Aukční domy vystavují modely z nejznámějších módních domů a ukazuje se, že vynášejí více, než se očekávalo. Příkladem je dražba návrhů Yvese Saint Laurenta, které patřily Catherine Denevue. Akce měla obrovský úspěch, každý z celých 129 návrhů byl prodán a cena přesáhla desetinásobek očekávané částky. Aukce se zúčastnila významná muzea po celém světě. Módní aukce se konaly již dříve – dražily se například kreace Audrey Hepburnové nebo šaty Marilyn Monroe. I vy se můžete stát majitelem zajímavého oblečení – ať už současného, nebo vintage módy.

Proč investovat do módních aukcí?

Aukce vintage nebo současné módy jsou určeny všem, kteří si myslí, že móda je také umění. Je to skvělá příležitost, jak získat jedinečné a stále funkční oblečení. Na módních aukcích najdete i oblečení, které je neobvyklým předmětem spíše k obdivu než k nošení. módní aukce proto mohou využít lidé, kterým záleží na jedinečném oblečení. Takové, které nikdo jiný nemá nebo jsou velmi vzácným exemplářem. Může to být mikina, jejíž střih je nekomplikovaný, ale vyniká originálním potiskem nebo výšivkou. Mohla by to být jedinečná šála, vyrobená z unikátního materiálu, například z hedvábí. Na módních aukcích můžete najít také například kimona vylepšená výšivkou, která vychází z díla nějakého umělce.

Na aukcích historické nebo současné módy jsou k dispozici také šaty. Na nich není nouze o modely, které by dnes skvěle posloužily jako stylizační prvek pro významnou oslavu. Pozornost se vyplatí věnovat i menším oděvním součástem, tedy doplňkům. Klobouk, který překvapí svou originální formou, nebo snad neobvyklé boty? I takové módní předměty lze najít na módních aukcích.

keyboard_arrow_up