Rozšířené vyhledávání Rozšířené vyhledávání
Tagy

Dokumenty - Internetové aukce Licitace online

Jednou z položek, o které se sběratelé zajímají, jsou dokumenty. Rukopisy, dopisy, podpisy – dokumenty jsou velmi rozmanité a jejich hodnota může být opravdu vysoká a může stále růst. Na OneBid najdete aukce starých dokumentů, které jsou určeny jak pro začátečníky, tak i pro zkušené sběratele. Podívejte se, jaké aukce jsou k dispozici a rozšiřte svou sbírku starých dokumentů. Užijte si cenné předměty, které se vyplatí brát jako investici.

Třídit:
Zobrazit:
Cenové rozmezí: 1 - refresh
Čekejte...
Další kategorie
keyboard_arrow_right

Staré dokumenty – jaké najdete na internetových aukcích?

Staré dokumenty jsou velmi pestrá kategorie položek. Mezi nimi najdete předměty z devatenáctého a dvacátého století, ale také mnohem starší položky, například z roku 1700. Mohou to být ručně psané dopisy v češtině i jiných jazycích. Často se jedná o dopisy známých osobností, například spisovatelů. Takový předmět je výjimečný pro lidi, kteří milují poezii konkrétního autora. Na aukcích starých dokumentů jsou také strojopisy, ale s ručně psaným podpisem významné osobnosti. Mezi aukcemi starých dokumentů najdete také diplomy k udělení vyznamenání. Tovaryšský (výuční) list je další dokument, který se vyskytuje na internetových aukcích. Jak je vidět, tato kategorie se vyznačuje pestrostí, takže v ní mnoho sběratelů najde cenné položky.

​Proč stojí za to licitovat staré dokumenty?

Přemýšlíte, proč ve vyplatí licitovat staré dokumenty? Je to skvělý způsob, jak bezpečně alokovat peníze. Staré dokumenty mohou v budoucnu ještě získat na hodnotě, takže se vyplatí do nich investovat. Jsou také lahůdkou pro ty, kteří prostě rádi sbírají staré dokumenty, například jednoho typu, třeba ručně psané dopisy. To je také ideální řešení pro ty, kteří se zajímají o jednoho konkrétního umělce a sbírají různé předměty, které s ním souvisejí.

Jak licitovat staré dokumenty?

Všimněte si stavu položky, než se rozhodnete přihazovat. V případě dokumentů je to obzvláště důležité, jelikož jakékoli poškození může ztěžovat čtení slov, což má dopad na cenu, včetně té, kterou bude někdo ochoten zaplatit v budoucnu. V některých případech na tom samozřejmě tolik nezáleží, například pokud se jedná o velmi starý dokument, takže některým poškozením se prakticky nedá vyhnout.

Licitování starých dokumentů na aukcích OneBid vám nebude činit žádné potíže. Pokud se sbíráním cenností teprve začínáte, podívejte se na naše tipy k licitování. Díky nim budete portál používat intuitivně. Především se na OneBid zaregistrujte, abyste získali přístup ke všem funkcím. Vyberte si předmět, který vás zajímá a přihlaste se do aukce. Nezapomeňte, že se aukce můžete zúčastnit živě odkudkoli. Pokud však tomu nemůžete věnovat čas, zkuste si nastavit limit. Díky tomu bude přihazování vaším jménem probíhat automaticky do předem zadané částky. Jak je vidět, licitace dokumentů na OneBid není nic těžkého.

Staré dokumenty nejsou všechno! Podívejte se na další aukce na OneBid!

Aukční portál OneBid je místo, kde najdete rozličné aukce. Kromě starých dokumentů se můžete také rozhodnout pro plakáty. Plakáty patří mezi nejlevnější sběratelské předměty, které jsou vhodné pro lidi, kteří začínají se sběratelstvím a mají menší rozpočet. Představují také vynikající investici, jelikož hodnota řady plakátů se jistě ještě zvýší. Aukce s plakáty jsou také skvělou příležitostí, jak získat výjimečné dekorativní prvky, zejména pro fanoušky kinematografie. Na našem aukčním portálu se můžete zúčastnit také aukce obrazů – současných i starých. Nemohou scházet ani dekorativní prvky pro domácnost. Jedinečné lampy, zajímavé svícny, neobvyklé hračky – aukce s těmito předměty vám dovolí zpestřit zařízení místnosti.

​Proč se zaregistrovat na OneBid?

Registrace na OneBid bude trvat jen chvíli a poskytne vám přístup k výjimečným aukcím, kterých se můžete zúčastnit, aniž byste museli vycházet z domu. Portál jsme vytvořili tak, aby byl co nejintuitivnější. Při procházení dostupných kategorií snadno najdete ty položky, které vás zajímají. Chcete zúžit vyhledávání na jednoho autora? U nás je to možné. Využijte záložku s umělci, najděte člověka, jehož díla vás zajímají, a přidejte si ho do oblíbených. Díky tomu dostanete zprávu, když se v aukci objeví předmět od tohoto autora. Můžete také použít vyhledávač, kde lze jednoduše zadat téma děl, která vás zajímají a pak je snadno najdete. Licitování na OneBid je tedy výjimečně snadné a díky obrovské rozmanitosti položek si každý sběratel něco pro sebe najde. Staré dokumenty, současné obrazy, hodnotné knihy – podívejte se na dostupné aukce a rozšiřujte svou sbírku. Užívejte si výjimečných předmětů nebo prostě investujte do děl, jejichž hodnota se jistě zvýší.

keyboard_arrow_up